A Magyar Kultúra Ünnepe Esztáron

A népi kultúrát örökségül kapjuk elődjeinktől, amely akkor maradhat fenn, ha a nemzedékek újra és újra megélik. A jeles nap alkalmából január 22-én ennek a szép örökségnek a szellemiségét élhettük meg.

A rendezvényt Szécsi Attila történelemtanár méltó megnyitója indította, majd Szécsi Tamás polgármester úr köszöntő beszédével folytatódott. Az ünnepi programban szereplők a magyar népi kultúra különböző aspektusait hozták el a közönség számára.
A műsor első részében Vajasné Ragályi Edit és Nagy Imre népi dalcsokorral készültek, különleges élményt nyújtva a közönségnek. Emellett Nagy Imre a toboz hangszert is bemutatta, így a résztvevők egy különleges, hagyományos hangszert ismerhettek meg.
A zenei élmények mellett Bancsi Edina zongoraművész, a helyi zongora tanárnő elbűvölő játékát hallgathatták meg a résztvevők, aki tehetségével varázsolta el a közönséget.
Az est különleges vendégelőadókat is felvonultatott. Kállai Mátyás néptáncos előadásával, valamint az Esztári Színjátszókör tagjaival egyedülálló művészeti élményt biztosítottak. Az Esztári Irinyi Károly Általános Iskola diákjai pedig Kölcsey Ferencet, a magyar nemzet nagy költőjét személyesítették meg, így egy új, fiatalos perspektívából ismerhettük meg a költő életét és munkásságát. A programot tovább színesítette a Bazsarózsa Hímzőszakkör munkáiból készült kiállítás, mely méltó módon képviselte a népművészeti értékeket.

Az esemény tehát, nem csupán a hagyományok megőrzésére hívta fel a figyelmet, hanem lehetőséget adott arra is, hogy a közösség közösen átélje és ápolja a nemzeti identitást és a magyar kultúra gazdagságát.